fbpx

Vestuvių fotografo kaina: kodėl tokia (ne)didelė?

21 birželio, 2020

7 DALYKAI, KURIUOS PRIVALU APSVARSTYTI PRADĖJUS PLANUOTI VESTUVES IR BANDANT IŠSIAIŠKINTI VESTUVIŲ FOTOGRAFO KAINĄ IR VERTĘ

Atsimenu, už savo pirmas savarankiškai nufotografuotas vestuves gavau 400 litų. 14 metų mergaitei tai buvo kosminiai pinigai. Gavus juos atrodo nežinojau, kaip su jais elgtis, ar pasilepinti save ir išleisti bateliams ar naujiems rūbams, ar taupyti, ar kažkur kitur išleisti… O visgi tuos pinigus išleidau pirmiesiems savo fotografijos kursams, kurie, kaip manau, davė pradžią minčiai studijuoti fotografiją. Na, ir žinome, kuo tai baigėsi… 🙂

Tačiau dabar, praėjus daugiau nei dešimčiai metų nuo tos pirmos “algos” visi šie procesai susiję su vestuvių fotografo kaina yra kur kas aiškesni, geras fotografas turi galėti pagrįsti savo kainą, žinoti savo vertę ir sugebėti ją iškomunikuoti. Tad norėčiau papasakoti, į ką atkreipti dėmėsį kai pradedate planuoti vestuves, bandote rasti ir sužinoti vestuvių fotografo kainą ir reikia apsispręsti ar Jums tinka kainos ir kokybės santykis.

1. Kokia fotografo patirtis?

Šis klausimas yra ko gero pats svariausias, sprendžiant fotografo kainą. Juk vestuvės yra ta šventė, kurios nepakartosi, jei kažkas netikėto atsitiks, tad svarbu, kad fotografas būtų patikimas. Ieškant informacijos apie patinkantį fotografą (arba susitikimo metu) pasidomėkite, kiek metų jis fotografuoja vestuves, kiek vidutiniškai nufotografuoja vestuvių per metus, ar yra baigęs kažkokius su tuo susijusius mokslus, kursus.

2. Kaip užimtas šis fotografas?

Vestuvių fotografo kainą gali lemti ir jo užimtumas. Jei šis fotografas turi kažkuo išskirtinį stilių, o galbūt staiga išpopuliarėjo laimėjęs konkursą, gali būti, kad jo darbų kalendorius užsipildo labai greitai ir iš anksti. Tad natūralu, kad kaina gali būti didesnė atsižvelgiant į paklausą.

3. Ką fotografas siūlo?

Pasižiūrėjus į galutinę kainą, gali pasirodyti gan nemažas skaičius, bet pabandykite jį išskaidyti. Ar pakete yra siūloma priešvestuvinė fotosesija? O gal jau įskaičiuotos atspausdintos nuotraukos ar albumas? Ar reikia papildomai mokėti už kurą ar kelionės išlaidas? Ar fotografuojama dviese ar vienas? Visi šie dalykai gali drąstiškai lemti kainos skirtumus, tad būtinai atkreipkite dėmesį ir į tai.

4. Kaip fotografas dirba?

Čia omenyje turiu techninę dalį, t.y. ar fotografas turi atsarginį fotografą, ar jo aparatūra profesionalaus lygio. Taip pat aktualu, ar fotografas pats retušuoja nuotraukas. Lietuvoje nedaug fotografų atiduoda nuotraukas retušuoti kitiems, nes tai nėra pigu, tačiau tai gali paspartinti nuotraukų atidavimo laikotarpį.

5. Kokių rekomendacijų turi fotografas?

Labai svarbu atkreipti dėmėsį, kas rekomenduoja konkretų vestuvių fotografą. Patarčiau pasiklausti atsiliepimų įvairiose nuotakų grupėse, savo vestuvių planuotojos ar draugų, iš kurių galbūt apie tą fotografą išgirdote. Taip pat galite paieškoti informacijos ir per Google, įvedę fotografo vardą ar pavadinimą galite pamatyti, kokiuose projektuose jis galbūt dalyvavo, galbūt yra straipsnių apie jį ar kokio kitokio naudingo turinio.

6. Kaip su juo jaučiatės?

Prieš priimant sprendimą, kurį fotografą rinksitės savo vestuvėms, rekomenduoju susitikti arba bent susiskambinti gyvai, kad patikrinti, ar gerai prie jo jaučiatės. Geras vestuvių fotografas privalo turėti gerą iš jo sklindančią energiją, nes prie jo praleisite visą dieną. O tai energijai sukurti reikalingas žmonių pajautimas ir net tam tikros psichologinės žinios. Ir jei atvirai, šis punktas mano nuomone yra lygiagrečiai svarbus su pirmuoju (patirtimi), nes visi kiti punktai nublanksta, jei prie to žmogaus savo svarbiausią dieną jausitės nejaukiai.

7. Koks Jūsų biudžetas?

Šį klausimą ko gero būtina apsispręsti dar prieš pradedant vestuvių fotografo paieškas. Auksinė taisyklė yra skirti apie 10-15 proc. Jūsų viso biudžeto foto ir video paslaugoms. Man labai patiko šis straipsnis (angliškai), kuriame labai aiškiai papasakoja, kaip geriausia paskirstyti savo biudžetą, tad jei planuojatės savarankiškai, rekomenduoju paskaityti. Aišku, jei vestuvės nėra didelės, ši biudžeto dalis, skirta padengti vestuvių fotografo kainą gali būti ir kiek didesnė, nes atkrenta visokios kitos smulkios išlaidos, tačiau svarbiausia tiksliai išsiaiškinti savo prioritetus ir nepasimesti pasiūlos jūroje.

Tačiau visada atsiminkite, vestuvių fotografija – amžina investicija

Mano nuoširdus patarimas būtų susirasti keletą fotografų, kurių fotografijos Jums patinka bei yra Jūsų biudžeto ribose ir tada jau vadovautis širdimi. Neįkriskite pernelyg į skaičiukus, sveriant savo vestuvių fotografo kainą, nes po 20 metų jie nebebus reikšmingi, kai vartysite vestuvių albumus ir prisiminimai šildys vidų bei kels šypseną.

SHARE THIS STORY