fbpx

Vestuvės ir Covid-19: kaip keisis vestuvių šventė ir rinka?

9 balandžio, 2020

Jau akivaizdu, kad Covid-19 viruso pasekmės bus jaučiamos visose gyvenimo sferose, ne išimtis ir vestuvių šventė. Galime tik spėlioti, į kokį pasaulį sugrįšime, tačiau aišku viena, kad jis bus kitoks nei buvo prieš tai. Vestuvių pasaulį šis virusas tikrai sukretė – buvo perkeltos ar atšauktos galybė vestuvių, kurios turėjo vykti tiek karantino metu, tiek ir apskritai pirmoje metų pusėje. Kiti, nenorėdami rizikuoti, net ir rudenio vestuves perkėlė į 2021 metus. Liūdna pagalvoti, kokios neramios dienos laukė porų, priėmusių sprendimą pekelti ar atšaukti savo vestuves, juk tiek streso…

Aš, kaip vestuvių fotografė, nekantrauju sulaukti karantino pabaigos, kai bus galima po truputį pradėti ir vėl fotografuoti įsimylėjusias poras, tačiau dabar tenka laukti. Nors meluočiau, kad sėdžiu rankas sudėjusi, čia galite rasti mano fotoprojekto “Karantino langai” galeriją. O kol laukiu, kada galėsiu ir vėl fotoaparatą paimti į rankas, pagalvojau, paspėliosiu, kaip keisis vestuvių rinka ir kaip žmonės švęs vestuves.

Vestuvės mažės

Manau, kad daugiau porų nuspręs kelti vestuves tik šeimos būryje. Dabartinis karantino įstatymas draugdžia bet kokius renginius ir didesnius susibūrimus, tačiau net ir pasibaigus karantinui šis draudimas nebus iškart pilnai atšauktas. Vadeles atleisim pamažu, tad dažnai į vestuves bus kviečiama mažiau žmonių nei įprastai

Išpopuliarės “pabėgimo” (elopement) tipo vestuvių šventė

Užsienyje populiarus vestuvių formatas – elopement wedding (paspaudus galite plačiau paskaityti anglų kalba apie šį vestuvių formatą). Tai šventė, kuomet pora įžadus taria tik vienas kito ir fotografo akivaizdoje. Dažniausiai tai vyksta kokioje nors gražioje lokacijoje gamtos apsuptyje, šventė būna labai intymi, jautri ir įsimintina. Likusią dienos dalį pora fotografuojasi, pramogauja ir tiesiog švenčia judviejų meilę. Tokio tipo vestuves paprastai būna lengviau suorganizuoti, jos pigesnės ir… įsimintinesnės.

Bus daugiau “nesavaitgalio” vestuvių

Poros, kurioms teko perkelti vestuves į kitą datą, bet nenorėjo to atidėti į kitus metus metus, ko gero neturėjo kito pasirinkimo kaip naująją datą pasirinkti darbo dieną. Gal ir nieko, jei meilę švęsime visą savaitę? 🙂

2021 vestuves planuosime iš anksčiau

Kadangi dalis šių metų vestuvių bus perkelta į kitus metus, tie, kurie susižadės po šios vasaros ir pradės planuoti vestuves kitai, gaus šiek tiek paskubėti, norėdami gauti tinkamiausius tiekėjus.

Atsiras naujų tiekėjų

Jau dabar akivaizdu, kad šis virusas turės daug ekonominių padarinių. Žmonės ieškos, kaip prisidurti prie algos, tad ieškos papildomos veiklos savaitgaliams. Vestuvių rinka dėkinga tiems, kurie gali ir nori dirbti savaitgaliais, tad manau rinkoje atsiras daugiau naujų tiekėjų.

Tačiau yra dalykų, kurių jokie virusai nepakeis…

ir jei atvirai, manau po visų šitų įvykių, kai kuriuos įprastus dalykus vertinsim net labiau. Stipriau apkabinsime šeimos narius sveikinant, ilgiau šoksime susikabinę rankomis pagal mėgstamą dainą… Vestuvių šventės pagrindas – tikra dviejų žmonių meilė ir tai yra dalykas, kurio nepakeis jokios krizės ir virusai. Išlikime ramūs, lankstūs ir nepamirškime tikrosios vestuvių reikšmės.

SHARE THIS STORY