fbpx

Mažos vestuvės – didelė laisvė

28 gegužės, 2020
Mažos vestuvės Balyje

2020 metų vestuvių sezonas įpūtė daug naujų vėjų. Taip, jie kilo iš būtinybės paklusti karantino įstatymams ir suvaldyti virusą kurionevaliaminėti, tačiau žmonės iš prigimties yra puikiai besiadaptuojančios būtybės ir, mano nuomone, mažos vestuvės nuo šio sezono igyja naują gyvenimą. Jau rašiau apie tai, kaip mano nuomone Covid-19 pakeis vestuves ateityje ir vienas iš punktų buvo, jog vestuvės mažės. Nenoriu suabsoliutinti, tačiau anksčiau dažniausiai mažos vestuvės vykdavo dėl finansinių sumetimų, bet aš nuoširdžiai tikiu, kad nedidelė šventė suteikia nemažiau laimės, bet duoda kur kas daugiau laisvės ir tikiuosi, kad karantino metu padažnėjusios mažų vestuvių tradicija išliks ir toliau. Kodėl?

Finansus galima paskirstyti efektyviau

Specialiai nerašiau “sutaupyti”, nes čia jau priklauso nuo kiekvienos poros prioritetų, tačiau naudodama žodį “efektyviau” omenyje turiu net keletą reikšmių. Visų pirma, galite rinktis kokybiškesnius tiekėjus ir taip aplink save susiburti puikią komandą. Taip pat įsivaizduokite, kad vietoje 10 stalų vakarienės metu Jums tereikia papuošti tarkime tik 2, tad su mažiau lėšų stalus galite apipilti nuostabiu gėlių dekoru, kuris atrodys tarsi iš žurnalo. Apibendrinant galima pasakyti, kad čia puikiai tinka frazė “kiekybė < kokybė”

Mažiau svečių – mažiau rūpesčių

Mažiau rūpesčių – daugiau laiko džiaugsmui 🙂 Kviečiant mažiau žmonių į savo vestuves galima būti lankstesniems šventės vakarinės dalies lokacijos klausimu. Tokiu atveju nebūtina užsakinėti visą sodybą, galima užrezervuoti mėgstamiausio restorano kambarį. Taip pat kitas galvos skausmas jauniesiems būna, kuo užimti svečius, kai vyksta fotosesija. Tačiau kai svečių tik keletas ir jie yra iš artimiausio rato, paprastai jiems nesukelia problemos luktelti porą valandų kažkur mieste ar gamtoje iki vakarinės dalies, nueiti į kavinę, ar net grįžti namo pailsėti prieš vakarą.

Daugiau asmeninio prisilietimo

Tie, kas nesamdo vestuvių planuotojos, dažnai įvairias su vestuvėmis susijusias smulkmenas gaminasi patys, kurios pagyvina vestuves. Ar tai būtų stalo kortelės, ar nedidelės padėkos dovanėlės svečiams… Tačiau tą atlikti patiems, kai šventėje bus šimtai svečių fiziškai yra labai sunku ir atima daug laiko, o ranka užrašyti mielą padėkos atviruką kiekvienam iš 15 svečių – vieno vakaro darbas. Vienas pavyzdys – Violetos ir Šarūno vestuvėse visi svečiai gavo graviruotas vėduokles. Kadangi svečių buvo nedaug, ši ne tik graži bet ir labai naudinga dovanėlė liko malonus prisiminimas iš šių vestuvių (kuris, beja, vis dar kabo virš mano darbinio kompiuterio ir primena apie Balio. karštį).

Intravertų svajonė

Mažos vestuvės palankios tiems, kas nesijaučia jaukiai dideliuose žmonių susibūrimuose. Ir nors visi tie žmonės savi, tačiau kai kuriuos vargina, kai reikia suspėti pabendrauti su kiekvienu svečiu. O planuojant nedideles vestuves galima daugiau laiko skirti pasibūti tiesiog dviese (ar su fotografu), bei pailsėti nuo nuolatinio bendravimo.

Pabėgimas kaip filmuose

Kita smagi mažų vestuvių dalis – galima po vakarienės susidėti lagaminus ir ramia širdimi išlėkti į povestuvinę kelionę. Taip matydavome filmuose, kai porą vakare išlydi visi svečiai, tačiau Lietuvoje nėra labai didelės tradicijos tai daryti. Tačiau suplanavus mažas vestuves nebūtų taip gaila palikti šventę ir nesudalyvauti visame vakarėlyje.

Patiems laisviausiems ir drąsiausiems – elopement stiliaus vestuvės

Esu jau minėjusi, kad šis vestuvių stilistika dar nedažnai pasitaikanti Lietuvoje, tačiau vakaruose (ypač dabar, 2020-aisiais) tai vienas įdomiausių ir sparčiausiai populiarėjančių vestuvių formatų. Yra visiškai atsisakoma tradicinės šventės su svečiais ir išvykstama dviese bei fotografas į kažkokią šalį ar tiesiog gražią lokaciją, kur vyksta išvažiuojamoji ceremonija. Paprastai tai daroma kažkur labai gražioje nuošalioje vietoje, kaip kalnai ar tarkime miškas, bei yra koncentruojamasi į dėmesio skyrimą tik vienas kitam, bei praleidžiant vestuvių dieną darant mėgstamiausius dalykus, o fotografas turi progą užfiksuoti šias akimirkas bei sukurti meniškus ir autentiškus kadrus. Man labai patinka šis puslapis, jei norite plačiau pasidomėti apie šio formato vestuves ir kaip joms pasiruošti.

Reziume, norėčiau pasakyti, kad mažos vestuvės – tai dar ne nuosprendis. Tikiu, kad gali būti liūdna, jei dėl karantino netenkama galimybės surinkti visų savo draugų aplink kartu atšvęsti meilės, tačiau aš mėgstu visose sudėtingose situacijose įžvelgti teigiamas puses. O mažų vestuvių atveju man atrodo tų teigiamų dalykų kartais gali būti daugiau nei neigiamų, ar ne? 🙂

SHARE THIS STORY