fbpx

Geriausias vestuvių fotografas būtent Jums: kaip išsirinkti?

January 22, 2021

Visada sakiau, kad išsirinkti savo vestuvių fotografą gali būti panašus procesas kaip išsirinkti savo gyvenimo partnerį. Svarbu, kad geriausias vestuvių fotografas būtų geriausias būtent Jums, o ne bet kokiam kitam žmogui. Tai yra svarbus sprendimas, kuris turi nemažą įtaką ateičiai, tad turit išsirinkti žmogų, kuris ne tik pateisins lūkesčius, sutaps Jūsų vertybės, bet ir tiesiog bus gera kartu leisti laiką. Dėl to gan skeptiškai žiūriu į TOP populiariausius ar kitokius -iausius fotografus, nes tai yra taip subjektyvu. Tad pateiksiu keletą patarimų, padėsiančių Jums išsirinkti savo -iausią fotografą.

Vertybės – kas Jums svarbiausia?

Išsirinkote savo vestuvių datą ir vietą, biudžetą ir sekantis svarbiausias žingsnis – įsivertinti vestuvių viziją ir vertybes. Vieni nori triukšmingo vakarėlio su šokiais iki ryto, nes retai turi progą surinkti visus draugus vienoje vietoje. Kiti nori ramios jaukios vakarienės su artimiausiais žmonėmis ir gurmaniška vakariene, nes tiki, kad bendros patirtys suartina. Nėra vienos teisingos vizijos, tad leiskite sau svajoti ir išsigryninti tai, kas tikrai Jūsų. Tokiu atveju bus lengviau susirinkti komandą aplink save. Šiais laikais nėra sunku įvertinti vestuvių fotografo vertybes paskaičius keletą jo tinklaraščio ir Instagram įrašų ar pasižiūrėjus IG istorijas. Keletas dalykų į ką atreipti dėmesį:

  • kaip jie bendrauja? Familiariai ir paprastai ar labiau profesionaliai
  • ką jie veikia, kai nedirba? Ar turite panašių pomėgių?
  • kokia jų asmenybė? Introvertas/ekstravertas
  • koks jų vaidmuo vestuvėse? Komandos narys ar stebėtojas?
  • ką pasakoja apie savo klientus?

Bonus patarimas: atkreipkite dėmesį į komentarus ir kaip fotografas vysto bendruomenę savo socialinėse medijose.

Įsivertinę šiuos dalykus turėsite aiškesnę viziją, ar norite su tuo žmogumi praleisti vieną svarbiausių dienų savo gyvenime.

Atsiliepimai – kas ką sako?

Kitas svarbus faktorius renkantis savo vestuvių fotogarafą yra atsiliepimai. Yra aibė forumų ir grupių, kur renkasi nuotakos ir galima pasiskaitinėti, ką apie tą fotografą sako kitos nuotakos. Tik reikia būti atsargiems ir į atsiliepimus viešoje erdvėje žiūrėti kritiškai, kartais atsiliepimai būna ne pačių nuotakų, bet iš nuogirdų, tad neretai gali gautis kaip sugedęs telefonas.

Mano nuomone vienas patikimiausių atsiliepimų šaltinių yra kolegos. Žmonės, kurie dirba vestuvių sferoje pažįsta vieni kitus, mato kaip kiti dirba ir gali objektyviai įvertinti patikimumą. Aišku, tai gali būti sudėtingiau su ne taip žinomu fotografu, bet verta investuoti šiek tiek laiko ir pastangų ir pasiklausinėti nuomonės iš kitų vestuvių tiekėjų.

Stilius – vizualinė vertybių išraiška

Šis punktas šiek tiek siejasi su pirmuoju vertybių punktu, tik yra išreikštas vizualiai. Kuo vertybės siejasi su stiliumi?

Kai kurios poros, pradėjusios fotografo paieškas, tiksliai žino ko nori ir kokio stiliaus fotografijos labiausiai traukia (beja, jei nežinote ir norite išsiaiškinti, esu sukūrusi testą, kuris padės apsispręsti). Tačiau dėl didelės vestuvių fotografų pasiūlos gali tikrai apsisukti galva ir būti sunku nuspręsti kuria kryptimi pradėti ieškoti. Vienas iš klausimų, kurį galite savęs paklausti, yra:

“Kur labiausiai norėsite matyti savo vestuvių nuotraukas?”

Jei trykštate džiaugsmu pasidalinti nuotrauka iš vestuvių savo socialinėse medijose, Jums, ko gero, geriausias vestuvių fotografas bus turintis madingą fotografijos stilių. Jei jau galvoje įsivaizduojate ant kurios sienos kabinsite nuotrauką iš vestuvių dienos, galbūt vertėtų žiūrėti į fotografus, kurie mėgsta fotografuoti ypač meniškai. Jei žinote, kad vestuvių nuotraukos suguls į albumus, kuriuos paskui dažnai vartysite, rekomenduočiau rinktis fotografą, kuris stiprus klasikinėje nesenstančioje fotografijoje.

Susitikimas – vadovaukitės jausmais

Atsirinkę keletą fotografų, būtinai suorganiuokite susitikimą gyvai arba pokalbį telefonu. Taip kaip ir pirmo pasimatymo metu, turi jaustis chemija. Išėję iš susitikimo arba po pokalbio turite jaustis išgirsti, ramūs ir įkvėpti. Jei pirmoji proceso dalis, renkatis fotografą, yra labiau apčiuopiama ir paremta logika (biudžetas, vertybės, atsiliepimas), susitikimą vertinkite per jausmų skalę. Pasitelkite savo intuiciją ir pasirinkite tą fotografą, su kuriuo galėtumėte likti draugais net ir po vestuvių.

Geriausias vestuvių fotografas – tik Jums

Taip, vestuvių fotografų pasiūla yra tikrai didelė, tad pasirinkti patį pačiausią Jums gali būti nelengva užduotis. Tačiau geroji to pusė yra, kad tikrai galite rasti savo žmogų, kuris vėliau gali tapti ne tik vestuvių, bet ir kitų svarbių šeimos progų dalimi. Skyrę tai paieškai laiko ir pastangų, galiu garantuoti, kad jausitės ramesni dėl savo šventės ir dėl to nuotraukose būsite pati gražiausia ir labiausiai atsipalaidavusi savęs versija. Geriausias vestuvių fotografas parodys geriausią Jūsų pusę.

SHARE THIS STORY