fbpx

Fotosienelė vestuvėms: ką reikia žinoti? (VIDEO + pavyzdžiai)

August 1, 2020

Warning: Undefined array key 0 in /home/polita1/domains/silkandkisses.com/public_html/wp-content/themes/elise/theme-files/theme-filters.php on line 200

Warning: Undefined array key 1 in /home/polita1/domains/silkandkisses.com/public_html/wp-content/themes/elise/theme-files/theme-filters.php on line 200

Startuoju su nauju patarimų formatu – video! Kiek neįprasta būti kitoje objektyvo pusėje, bet tikiu, kad šis formatas yra paprasčiausias būdas gauti reikalingą informaciją šiais laikais. Žadu daryti ir daugiau video įvairiomis temomis apie vestuvių planavimą iš fotografo perspektyvos, mielai priimu ir Jūsų pasiūlymus.

Pirmame video pasakoju apie fotosieneles – į ką atkreipti dėmesį jas renkantis, kokie yra svarbiausi faktoriai ją statant ir kokios problemos gali iškilti. Atsižvelgus į tuos dalykus, tikiu, kad gausite gražiausias įmanomas nuotraukas ir savo vestuvių.

Video trumpai užsimenu, kad nesu didžiausia fotosienelių fanė, tad norėčiau praplėsti kodėl.

  • Jos įpareigoja. Dažnai pastatytos sienelės atrodo nuostabiai, bet susideda iš daug arba sunkių elementų, todėl jas sunku pasukti ar perkelti, kad gauti tinkamą apšvietimą. O nuotraukose apšvietimas yra vienas svarbiausių dalykų. Juk nesinori svečiams išdalinti nuotraukas su jų sveikinimu, kuriuose krenta negražūs šešėliai ant veido arba yra susiraukę nuo ryškios saulės.
  • Jos netinka didesnėms grupėms. Jei jaunuosius sveikina du žmonės, dažniausiai nėra problema sutalpinti 4 žmones į fotosienelės plotį. Bet jei ateina pasveikinti didesnė šeima ar būrys draugų, žmonės netelpa sienelės plote ir nuotrakoje sienelė atrodo neproporcingai.
  • Neretai žmonės užstoja didžiąją dalį sienelės. Jas statant sudedama daug pastangų ir laiko, tačiau atėjus žmonėms visas grožis užsistoja.

Keletas patarimų statant fotosienelę

  1.  Statykite sienelę tolygiame šešėlyje. Tai gali būti šiaurinė pastato siena arba po lapingu medžiu. Taip pat galima atkreipti dėmesį jei saulė pasislepia už pastato vakare ir meta ilgą šešėlį kieme. Blogiausia yra kai šešėlis krenta ant dalies sienelės, nes tuomet keletas žmonių bus pernelyg apšviesti, o kiti tamsūs.
  2. Jei nėra šešėlio, pasistenkite pastatyti sienelę taip, kad saulė būtų Jums už nugaros.
  3. Nestatykite sienelės pavėsinėse. Jose dažnai būna labai tamsu, o blykstės naudoti neina, nes lubos būna ne tiesios ir ne baltos (neina naudoti blykstės). Išsimtis – didelė balta palapinė.
  4. Būtinai pasitarkite su fotografu prieš apsisprendžiant dėl fotosienelės. Tai bus jo darbo dalis, todėl jis gali duoti konkrečių patarimų.

Jei atvirai, mano nuomonė fotosienelė gali būti smagus šventės dekoro elementas, tačiau labiau skirtas svečiams nusifotografuoti šventės eigoje asmeniniams albumas (su telefonu) nei vestuvių fotografui. Tačiau jei tikrai norite sveikinimus užfiksuoti prie jos, atsižvelgę į šiuos patarimus ir pasitarę su savo fotografu, galite gauti puikius rezultatus.

Kokios gali būti fotosienelės?

Noriu parodyti keletą fotosienelių idėjų iš mano buvusių vestuvių, kad pasisemti įkvėpimo (arba pasimokyti iš klaidų):

Didele fotosienele vestuvems

Fotosienelė – tentas

Ši fotosienelė buvo tobula! Didelė, šviesi, personalizuota, dekoruota didelėmis popierinėmis gelėmis. Tentas buvo pakabintas ant pastato sienos.

Fotosienelė – arka

Nors nebuvo iš anksto planuota šią arką naudoti, kaip fotosienelę, tačiau kai taip gražu – natūraliai norisi nuotraukų! Mums pasisekė,kad buvo kiek apniukę, nes arka stovėjo atvirame lauke ir saulei šviečiant būtų kritę kontrastingi šešėliai ant veidų.

Fotosienelė – dekoruota siena

O štai ši sienelė – buvo planuota, tačiau beveik nepanaudojom. Vestuvės vyko ant pastato stogo ir visą vakarą švietė ryški šoninė saulė. Vakaro eigoje svečiai prie sienelės fotografavosi telefonais, bet aš vestuvių albume naudojau nuotraukas, darytas prie arkos (aukščiau).

Fotosienelė – Balionai

Nesudėtingas ir nebrangus fotosienelės variantas – balionai. Šiuo atveju pasitarnavo kylantis šlaitas. Tiesa, tuo metu buvo gan stiprus vėjas ir reikėjo vis stebėti, kad balionai nuotraukose neužstotų svečių veidų.

Fotosienelė iš dekoro

Štai ši sienelė yra puikus pavyzdys kai be svečių ji atrodo tarsi tobulas paveiksliukas iš Pinterest, bet realybėje buvo labai sunku fotografuoti su ja. Svečiai užstojo gražias lempas, patalpa buvo tamsi ir su labai aukštomis lubomis, tad negalėjau naudoti blykstės. Pliusas – sienelė pasitarnavo ir kaip gražus salės dekoro elementas.

Na, ir pabaigai keli “natūralių” fotosienelių pavyzdžiai, kuomet pasitelkdama gamtą ar architektūrą, bei radusi geriausią apšvietimą, svečių sveikinimus fotografavau ir be iš anksto pastatytos fotosienelės:

Įkvėpimui

Sukūriau Pinterest lentą, kurioje rasite įvairiausių fotosienelių idėjų iš užsienio. Pasidairykite ir galbūt rasite kažką išskirtinio ir dar nematyto savo šventei.

SHARE THIS STORY