fbpx

[Testas] Kokie gali būti vestuvių fotografijos stiliai ir kurį pasirinkti?

February 14, 2020
Vestuviu fotografavimo stiliai iPad

Kartais pagalvoju, kad jei man reikėtų išsirinkti savo vestuvių fotografą čia ir dabar, ko gero nežinočiau net nuo ko pradėti, juk tiek pasiūlos! Gerų fotografų Lietuvoje tikrai daug, bet ką daryti, jei nėra artimųjų ar draugų rekomendacijų ir net nežinote, ko norėtumėte? Apie kriterijus, renkatis fotografą dar parašysiu ateityje, tačiau siūlyčiau pradėti nuo klausimo “Kokie gali būti vestuvių fotografijos stiliai ir kuris mums tinkamiausias pagal charakterį bei šventės stilistiką?”. Atsakius į jį, susiaurinsite paieškos ratą ir tuomet jau galėsite vertinti pagal užimtumo, kainos, profesionalumo ir t.t. kriterijus. Skamba kiek moksliškai, tačiau pasirinkti fotografą – didelis ir atsakingas darbas, negalima į tai pažiūrėti pro pirštus.

Vestuvių fotografus suskirstyčiau į 5 bendrinius stilius, tačiau iškart norėčiau užbėgti už akių pasakydama, kad šie stiliai – tik gairės. Kiekvienos vestuvės ir kiekviena pora būna unikalūs, tad geras fotografas bus lankstus ir prisiderins prie poreikių. Būna, kad fotografus būtų galima priskirti keletai kategorijų ir tai yra normalu, tačiau šie vestuvių fotografijos stiliai padės išsigryninti jaunavedžių lūkesčius ir viziją.

Taigi, mano nuomone, suskirstyčiau vestuvių fotografiją į šiuos stilius:

  1. Klasikinis
  2. Meniškas
  3. Natūralus / lifestyle
  4. Dramatiškas / mados
  5. Dokumentinis

Visi šie stiliai, kaip ir minėjau, tikrai gali persipinti tarpusavyje, bei atsirasti nišinių stilistikų, tačiau juos įvardinčiau kaip pagrindinius. Tai kuo jie skiriasi?

Klasikinį stilių įvardinčiau kaip tą, kuriame ypatingas dėmesys skiriamas nuotraukų nepavaldumui laikui. Klasikinis, tvarkingas kadravimas, natūralios spalvos, paprastas ir lengvas pozavimas. Poros, kurios renkasi šį stilių, neretai gaminasi prabangius foto albumus ir laiko vestuvines nuotraukas šeimos relikvija.

Menišku stiliumi pavadinčiau, kuomet fotografas ir jaunavedžiai įsitraukia į fotosesijos procesą vardan kuo įdomesnio, originalesnio, nenuvalkioto kadro. Ieškoma naujų rakursų, kompozicijų, spalvų derinių, įdomios šviesos. Fotosesija gali trukti netrumpai, tačiau pats procesas yra smagus, kūrybiškas ir įtraukiantis.

Natūralus arba lifestyle stilius sakyčiau toks chameleoniškas šiek tiek. Sunku jį apibrėžti žodžiais, tačiau fotografo misija – kuo geriau atspindėti porą ir papasakoti jų svarbiausios dienos istoriją. Dėmesys detalėms, pozavimas dažniausiai būna toks, tarsi atrodo pagavo “netyčia”. Svarbu, kad fotografas mokėtų susidraugauti su jaunaisiais, kad šie jaustųsi jaukiai, patogiai ir parodytų tikruosius save.

Dramatiškam arba mados stiliui priklauso tos fotografijos, kurias atrodo būtų galima dėti į žurnalą. Daug stilingų detalių, prabangos ir grožio susijungia į vieną visumą ir fotografo misija – visa tai atspindėti. Kalbant apie fotosesiją, tai ji dažnai būna aiškiai suplanuota, parinktos lokacijos, gal net papildomi papuošimai ir fotosesijai skiriama daug dėmesio ir laiko. Priklausomai nuo fotografo, fotografijų retušavimas gali būti rimtesnis nei kad įprasta.

Dokumentinis stilius – kuomet fotografas nepastebimai įsilieja į aplinką ir fiksuoja akimirkas, kurių kiti gal net nepastebėtų. Dažniausiai atskiros fotosesijos nebūna ir visą dieną fotografas gaudo šypsenas, ašaras, apsikabinimus ir bučinius kai jie vyksta natūraliai. Puikiai tinka tiems, kas negali pakęsti pozavimo ar paprasčiausiai vestuvių dieną neturės laiko fotosesijai.

Kaip išsirinti tą, kuris labiausiai Jums dera prie charakterio ir Jūsų planuojamos šventės? Remdamasi savo patirtimi, sukūriau nedidelį testą, padėsiantį ir Jums parekomenduosiantį tinkamiausią stilių.

Išsiaiškinę rekomenduojamą vestuvių fotografijos stilių, pasitelkite paminėtus raktažodžius. Veskite juos į Google paiešką, ieškokite jų patinkančių fotografų svetainėse ar įdėmiai klausykite ir laukite šių žodžių susitikimo metu. Jei pamatėte ar išgirdote – bingo! Vadinasi jau turite vieną iš konkrečių variantų Jūsų vestuvėms. Minėjau, kad toliau seka kiti kriterijai, kaip užimtumas, kaina, profesonalumas, sutampantys požiūriai ir vizijos, pagal kuriuos siūlyčiau išsirinkti tą vienintelį, tačiau plačiau apie tai bus vėlesniame įraše.

Žinau, kad gali būti, jog šį įrašą skaitys ir patys fotografai. Neišsigąskite, jei galvojate, jog Jums reikia įsprausti save į vieną ar kitą rėmą. Šie vestuvių fotografijos stiliai yra tam, kad rastumėm bendrą kalbą su klientu ir visiems būtų lengviau komunikuoti savo lūkesčius. Kurkime ir fotografuokime taip, kaip sako mūsų širdis ir vertybės, o poros, išsigryninusios savo stilių, įvertins mūsų savitumą ir unikalumą.

Lai šis įrašas ir 5 vestuvių fotografijos stiliai palengvins tiek šviežiai susižadėjusių, tiek fotografų dalią, nes juk po svarbaus sprendimo, su kuo praleisti likusį savo gyvenimą, seka kitas beveik tiek pat svarbus – kas fotografuos vestuves? 🙂

SHARE THIS STORY