fbpx

5 elegantiškos fotosesijos vietos Vilniuje

April 15, 2020

+ PATARIMAI KAIP IEŠKOTI FOTOSESIJOS VIETOS VILNIUJE AR KITAME MIESTE (ŽR. ŽEMIAU)

Vestuvių fotografija – ilgas procesas. Jis nėra tik ateiti vestuvių dieną, surinkti fotoaparatu visas šypsenas, prisilietimus ir kitas brangias akimirkas, paskui viską atrinkti, suretuošuoti, atiduoti nuotraukas ir ramiai atsipūsti. Nemaža dalis darbo (ir draugystės) vyksta prieš vestuves. Susipažiname, man papasakoja apie vestuvių viziją ir tada kartu dėliojamės dienos planą. Viena įdomiausių to dalių – nuspręsti, kur fotografuotis. Visada sakau poroms, kad man didelio skirtumo nėra, kur fotografuotis, nes ne lokacija, o pati pora yra dienos herojai. Tačiau pasirinkus keletą fotosesijos vietų, kurios įsipaišo į vestuvių maršrutą ir dera prie bendro vestuvių stiliaus, galima labai gražiai iliustruoti poros meilės istoriją. Šiandien nusprendžiau papasakoti, kokios yra mano mėgstamiausios elegantiško stiliaus fotosesijos vietos Vilniuje (na, beveik Vilniuje, paskutinė lokacija už 30km nuo Vilniaus).

5 elegantiškiausios fotosesijos vietos Vilniuje (ir aplink) vestuvėms:

Vileišių rūmai

Ši vieta žavi nuostabaus grožio atrekonstruotu kiemu ir vidinio dvaro interjeru. Tiesa, Vileišio dvaras yra gan populiari vieta vestuvinei fotosesijai, tad būtina išankstinė rezervacija pasiskambinus.

Fotosesijos vietos Vilniuje, nuotaka ir jaunikis Vileišių rūmuose

Prezidentūros vidinis kiemas

Šis architektūros perlas pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje yra puiki vieta fotosesijai. Klasicizmo stiliaus kolonos ir itališko stiliaus augmenija sukuria romantiško stiliaus aplinką, kuri yra neperkrauta ir labai elegantiška.

Fotosesijos vietos Vilniuje, nuotaka ir jaunikis prezidentūros kieme

Vilniaus katedra

Kitas klasicizmo architektūros objektas – Vilniaus katedra. Masyvios baltos kolonos tampa švariu minimalistiniu fonu. Ši lokacija dėkinga tuo, kad atėjus kai nedebesuota ir leidžiasi saulė, aikštėje galima pagauti labai gražių saulėlydžio portretų, o jei lyja – slėptis po stogu šalia kolonų.

Šv. Dvasios gatvė

Ši gatvelė – viena mėgstamiausių mano vietų Vilniuje. Itališkos dvasios turinti gatvelė neturi pristatytų automobilių kelkraštyje, todėl tai yra puiki vieta fotosesijai.

Užutrakio dvaras

Na, turiu pripažinti, ši vieta nėra pačiame Vilniuje, bet už 30min kelio automobiliu galite atsidurti tikrai įspūdingo grožio parke su dvaru. Ežerų apsuptyje, preciziškai sutvarkytais augalais ir takeliais, kur bepasisuksi – gražus kampas nuotraukai. Vėlgi, ši vieta yra tikrai populiari tarp porų, tad yra imamas mokestis ir rekomenduojama pasiskambinti prieš planuojant fotosesiją Užutrakio dvare.

Turiu keletą patarimų renkantis fotosesijos vietą.

  1. Rinkitės fotosesijos vietą ne tik pagal tai, kas šalia, bet ir pagal savo vestuvių stilistiką. Jei vestuvės klasikinės – rekomenduoju fotografuotis parkuose, prie klasikinių pastatų, senamiesčio gatvelėse. Jei vestuvės labiau boho stiliaus – lakstykit po pievas ar paplūdimius.
  2. Nepersistenkite lakstydami po daug skirtingų vietų. Geriau viena ar dvi fotosesijos vietos, kuriose galima kokybiškai praleisti laiką, išnaudoti visus gražius kampus ir būti kūrybiškiems, nei kad skubant lakstyti iš vienos vietos į kitą, taip daugiau laiko praleidžiant ne fotografuojantis, o keliaujant ir skubant.
  3. Atkreipkite dėmesį į dienos metą, kai planuojate būti fotosesijos vietoje. Kartais naudinga tą vietą aplankyti dar prieš vestuves panašiu dienos metu kaip ir per vestuves, kad pamatyti kaip elgiasi šviesa, kiek tokiu metu būna žmonių ir panašiai.
  4. Kai kurios fotosesijos vietos gali būti mokamos. Tai turi savu pliusų ir minusų. Pliusas – mokamoje vietoje paprastai būna mažiau žmonių, viskas sutvarkyta. Minusas – papildomos išlaidos. Tačiau jei porai tikrai norisi išskirtinių nuotraukų ir išskirtinės lokacijos, labai verta apie tai pamąstyti. Taip pat gali būti, kad jei naudojatės fotosesijos vietoje teikiamomis paslaugomis, fotosesiją leidžia daryti nemokamai. Vienose vestuvėse pora savo santuoką registravo išvažiuojamąja ceremonija Užutrakio dvare, tad už fotosesiją papildomai mokėti nereikėjo.
  5. Turėkite planą B. Nenustebinsiu pasakydama, kad renkantis fotosesijos vietą turėkite ir vieną atsarginį variantą, tuo atveju, jei lis. Tai nebūtinai turi būti uždara vieta, tačiau kažkas po stogu ar po medžiais leis pasislėpti nuo lietaus ir tuo pačiu galėsite tęsti fotosesiją.
  6. Rinkitės tokias lokacijas, kurios pasakoja Jūsų meilės istoriją. Tai gali būti ir kavinukė, kurioje turėjote pirmąjį pasimatymą arba parkas, kuriame susižadėjote. Į lokacijos paieškas žiūrėkite kūrybiškai.

Na, ir pabaigai, kaip ir minėjau, gražios lokacijos gali papildyti Jūsų vestuvių fotosesijos istoriją, tačiau tai neturėtų būti pagrindinis rūpestis. Fotosesijos pagrindiniai veikėjai – nuotaka ir jaunikis, tad graži fotosesijos vieta tik viena iš detalių kaip ir balta suknelė ar nuotakos puokštė.

Susisiekime, jei patiko mano atrinktos fotosesijos vietos Vilniuje ir vienoje jų matote ir save!

SHARE THIS STORY