fbpx

3 netikėti dalykai, kurių vestuvių fotografai nemėgsta ir 4 dėl kurių džiaugiasi

March 4, 2020

Vestuvės toks dalykas, kad netikėtumai yra neišvengiami. Kartais atrodo, jog viskas kaip per sviestą, o kartais tarsi viskas slystų iš rankų ir net turint vestuvių planuotoją būna sunku. Tačiau nusiteikus, kad tų netikėtumų gali būti, ir į juos reaguojant ramiai, viskas paprastai būna gerai ir pasibaigus šventei arba jų neatsimenate, arba bent skaniai pasijuokiate. Vestuvių fotografai taip pat nėra apsaugoti nuo netikėtumų ir mūsų darbas būna viską atlikti taip, kad pora nebūtinai net ir pastebėtų juos. Ech, visko yra buvę man… Ir pakeliui į vestuves padariau avariją (laimė, vestuvių planuotoja dar nebuvo išvažiavusi ir prigriebė mane kartu), ir palikau vienoje iš fotosesijos vietų savo vieną iš objektyvų. Tokiais atvejais tenka reaguoti šaltu protu, nepasimesti ir ieškoti sprendimų…

Prisimindama šias situacijas pagalvojau visgi, kad ne visi netikėtumai būtinai turi būti nemalonūs, kiti kaip tik pagyvina šventę ir palieka neišdildomus atsiminimus. Tad surašiau keletą netikėtų dalykų, kurie džiugina arba liūdina vestuvių fotografus.

Vestuvių fotografai nemėgsta:

… “mano pusbrolis Jonas kartais pafotografuoja, jis šiek tiek pafotografuos už jūsų nugaros”. Ech, fotografai supras mane… Patikėkite, mums puikiai pažįstamas jausmas, kuomet turi kiek geresnį fotoaparatą, nes neseniai atradai fotografijoje džiaugsmą, norisi viską fiksuoti ir praktikuotis. Tačiau mano patarimas poroms būtų pagalvoti, ar Jūsų svečių saraše yra tokių žmonių ir asmeniškai paprašyti nesinešti fotoaparato į šventę (na, arba bent jau nenaudoti jo dienos metu). Vestuvės yra labai svarbi šventė, tad nesinorėtų, kad tektų konkuruoti su kitu fotografu dėl, tarkim, pirmojo bučinio bažnyčioje kadro. Kuomet fotografai dirba dviese kaip komanda, jie yra susitarę, kaip judėti, kad nepapultų vienas kitam į kadrą, tačiau su nepažįstamu fotografu tai padaryti būtų sunku.

Ir antra priežastis, ko gero net svarrbesnė, yra jog šis žmogus buvo pakviestas į Jūsų šventę tam, kad švęstų Jūsų meilę kartu, o ne pro objektyvą. Jūs samdote fotografą, kad jis užfiksuotų akimirkas, tad svečiai gali ramiai padėti savo fotoaparatus (ir telefonus :)) ir džiaugtis kartu su Jumis.

Vestuviu fotografai

… kai kažkas vėluoja. Na, ko gero niekas nemėgsta, kai vėluojama, tačiau vestuvių kontekste vėlavimas paprastai reiškia, kad trumpėja fotosesijai skirtas laikas. Visi kiti dalykai paprastai turi savo paskirtą laiką, o fotosesija dėliojasi į tuščius tarpus, tad kai kas nors vyksta ne pagal planą – kenčia fotografai. Aišku, tai nėra priežastis neatlikti savo darbo profesionaliai, nes vestuvėse visko pasitaiko, tačiau jei vietoj trijų fotosesijai skirtų valandų lieka 40 minučių, atidavus nuotraukas būna tikimasi iš poros suprantingumo, kodėl fotosesijos nuotraukų yra kiek mažiau nei buvo tikėtasi.

Stilingos vestuvės Kaune

… kai fotosesijos metu netikėtai prijungia draugai/liudininkai. Suprantama, norisi vestuvių dieną praleisti kuo smagiau, savo brangiausių draugų kompanijoje, tačiau manau visi fotografai šiek tiek paliūdi, jei fotosesijos metu negauna bent šiek tiek laiko trise, tik fotografas ir jaunieji. Žinoma, tikrai smagu įsiamžinti ir su draugais, tačiau skirkite laiko dienoje kuomet galite šiek tiek pailsėti nuo šurmulio ir žmonių. Geriausia šį dalyką būtų aptari su vestuvių fotografu iš anksto, tam kad vestuvių dieną nekiltų nesusipratimų.

Tačiau vestuvių fotografai labai mėgsta:

… ašaras. Ko gero skamba tai labai piktdžiugiškai, tačiau nuriedėjusi ašara skruostu fotografui duoda šansą užfiksuoti jautrią emociją. Ar tai būtų pati jaunoji, arba galbūt jos tėveliai, man asmeniškai būna taip gražu, nes žinai, kad ašarų nesuvaidinsi ir ta emocija yra tikra ir stipri.

Vestuvių fotografija

… nuleistas automobilio padangas (ne savo, hahah), staigmenas ar nulūžusius batelio kulnus. Tai yra tie netikėti dalykai, kurie pareikalauja kūrybiško sprendimo ir šalto proto, tačiau garantuoja smagias nuotraukas ir įsimintinas istorijas. Tokiose situacijose svarbiausia nesupanikuoti ir skaniai pasijuokti, juk turėsite ką papasakoti anūkams!

…laukinius šokius. Vestuvių vakarėlio metu paprastai vestuvių fotografai jaučiasi gan pavargę, tačiau jei šventės svečių energija aukšta, vyksta tikrai smagūs šokiai, nejučia ir patti jaučiu, kad trepsiu koja. Būna smagu matyti iš širdies šokančias kompanijas, tik spėk fiksuoti viską! O kartais netgi būna taip, kad šokiai tiek smagūs, kad nelieka nieko kito, kaip prisijungti 🙂

Šokiai vestuvių metu

…maistą. Šis punktas yra apie tai, kaip laimėti fotografo širdį. Po ilgos dienos fotografuojant vestuves, nėra nieko geriau nei pasistiprinti šiltu maistu tuo metu kai svečiai valgo. Nėra, kad būtų reikalaujama pamaitinti fotografą, paprastai visi turime į mašiną įsimetę kokį šokoladinį batonėlį ar panašiai tačiau visąlaik malonu, kai jautiesi kad apie tave pagalvojo. Dažniausiai paprastas patiekalas atstato energiją, nors yra buvę, kad kai patys jaunieji vertina skanų maistą, tai ir fotografas gauna trijų patiekalų vakarienę 🙂 Pamaitintas vestuvių fotografas = geresnės nuotraukos.

Tuo ir nuostabi sfera yra vestuvių fotografija – nebūna dviejų vienodų švenčių, nes kiekvienoje laukia įvairūs netikėtumai. Jei norėtumėte jų pamatyti daugiau, sekite mane Instagrame, kur papasakojų jų daugiau!

SHARE THIS STORY